Jdi na obsah Jdi na menu
 


propozice_zh_2021-upr-2.jpg

 

propozice_zh_2021-upr-2a.jpg

odkaz na pdf:  proppozice PPZH 2021

 

Popis tras pochodu:

Start nádraží ČD nebo Sokolovna Nepomuk

výchozí místa– Životice, Kasejovice, Lnáře, Blatná- odvoz autobusem

ODJEZDY AUTOBUSŮ ze startu:

7:30, 8:00, 8:30, 9:00, 9:30, 10:10

 

Trasa 12 km: po vystoupení z autobusu od zastávky po silnici do obce Životice a dále až k červené TZ u zámku - SK1. Pak stále po červené TZ přes Podhůří, Mohelnici, Tojice do Dvorce, za železničním přejezdem rovně po vlastním značení až na sídliště Na Vinici. Dále po zelené TZ do cíle v Sokolovně Nepomuk.

Trasa 17 km: po vystoupení z autobusu v Kasejovicích na zastávce u hřiště zpět na červenou TZ, ke kapli Svatého Jana Nepomuckého - SK2 a dále na náměstí a kolem kostela sv. Jakuba do Životic – zámek – SK1. Pak stále po červené TZ přes Podhůří, Mohelnici, Tojice do Dvorce, za železničním přejezdem rovně po vlastním značení až na sídliště Na Vinici. Dále po zelené TZ do cíle v Sokolovně Nepomuk.

Trasa 20 km: po vystoupení z autobusu ve Lnářích odbočíme vpravo k soše sv. Jana Nepomuckého – SK3. Dále po červené TZ kolem Veského rybníka do Kasejovic SK2 a dále na náměstí a kolem kostela sv. Jakuba do Životic – zámek – SK1. Pak stále po červené TZ přes Podhůří, Mohelnici, Tojice do Dvorce, za železničním přejezdem rovně po vlastním značení až na sídliště Na Vinici. Dále po zelené TZ do cíle v Sokolovně Nepomuk.

Trasa 30 km: po vystoupení z autobusu v Blatné v Vorlíčkově ulici pokračujeme rovně Pivovarskou ulicí. Na kruhovém objezdu vlevo na náměstí Míru - SK4 a dále po modré TZ přes město do obce Chlum a Hajany. Od TR v Hajanech po cyklostezce č.31 do Lnářů k Obecnímu úřadu a na náměstí k soše sv. Jana Nepomuckého – SK3. Potom zpět po červené TZ kolem Veského rybníka do Kasejovic SK2 a dále na náměstí a kolem kostela sv. Jakuba do Životic – zámek – SK1. Pak stále po červené TZ přes Podhůří, Mohelnici, Tojice do Dvorce, za železničním přejezdem rovně po vlastním značení až na sídliště Na Vinici. Dále po zelené TZ do cíle v Sokolovně Nepomuk.

Trasa 50 km: Od startu na nádraží nebo v Sokolovně jdeme po zelené TZ na náměstí A. Němejce a pak dále po zelené TZ do obce Mileč a Oselce – SK4. V Oselcích přejdeme na modrou TZ a jdeme do Nové Vsi, kde přejdeme na žlutou TZ a pokračujeme do obce Nezdřev a Bezděkov. Za Bezděkovem cca 1,3 km odbočíme ze žluté TZ na cyklotrasu č. 1064, po které pokračujeme na Zahorčičky a Hradiště do Lnářů na náměstí k soše sv. Jana Nepomuckého – SK3. Dále po červené TZ kolem Veského rybníka do Kasejovic SK2 a dále na náměstí a kolem kostela sv. Jakuba do Životic – zámek – SK1. Pak stále po červené TZ přes Podhůří, Mohelnici, Tojice do Dvorce, za železničním přejezdem rovně po vlastním značení až na sídliště Na Vinici. Dále po zelené TZ do cíle v Sokolovně Nepomuk.

 

Toulavý kočárek je určen nejen pro rodiče s dětmi, ale i ostatní, kteří chtějí poznat naše město. Sedmi kilometrová trasa vás provede kolem památek ve městě a vystoupáte novou křížovou cestou na Šibeniční vrch. Cestou můžete plnit úkoly a soutěže, které připravil Pionýr Nepomuk.

 

Cyklo trasa 40,55,85 km

start je pouze ze Sokolovny

Trasa

Úsek

Značení

km od startu

Délka úseku

40 km

 

Start Sokolovna– Dvorec nádraží

zelená TZ

2

2

Dvorec nádraží – Tojice –Čmelíny – Víska – Kladrubce – Přebudov – Budislavice –Mladý Smolivec

cyklo 31

14

12

Mladý Smolivec – Chloumek – Kasejovice – Polánka – Řesanice - Oselce – Chlumy - Nekvasovy

cyklo 2046

30

16

Nekvasovy - Mileč

neznačeno

35

5

Mileč - kruhový objezd Nepomuk

cyklo 2041

37

2

kruhový objezd Nepomuk – Cíl Sokolovna Nepomuk

zelená TZ

38

1

55

km

Start Sokolovna – Dvorec nádraží

zelená TZ

2

2

Start – Tojice –Čmelíny – Víska – Kladrubce – Přebudov – Budislavice –Mladý Smolivec

cyklo 31

14

12

Mladý Smolivec – Chloumek – Kasejovice – Polánka – Řesanice – Oselce – Chlumy - Nekvasovy – Kovčín - Milčice

cyklo 2046

34

20

Milčice Myslív

cyklo 2162

37,5

3,5

Myslív - Nehodív

zelená TZ

38,5

1

Nehodív - Pohoří

cyklo 2199

43

4,5

Pohoří Polánka

cyklo 2162

46

3

Polánka – Kramolín - Kozlovice

neznačeno

50,5

4,5

Kozlovice – Mileč - kruhový objezd Nepomuk

cyklo 2041

54,5

4

kruhový objezd Nepomuk – Cíl Sokolovna Nepomuk

cyklo 2041

55,5

1

85

km

Start Sokolovna– Dvorec nádraží

zelená TZ

2

2

Start – Tojice –Čmelíny – Víska – Kladrubce – Přebudov – Budislavice –Mladý Smolivec

cyklo 31

14

12

Mladý Smolivec - Metly

neznačeno

16,5

2,5

Metly – Zámlyní – Předmíř – Záhorčice -Lnáře

cyklo 1063

23

6,5

Lnáře – Hradiště – Záhorčičky – Pole - Kadov – Lnářský Málkov - Čečelovice

cyklo 1064

37

14

Čečelovice – Svéradice

cyklo 2163

42

5

Svéradice – Slatina - Chanovice

cyklo 2161

48

6

Chanovice – Újezd u Chanovic – Defurovy Lažany – Olšany - Milčice – Myslív – Polánka – Pohoří - Lovčice

cyklo 2162

69

21

Lovčice– Bližanovy – Neurazy – Soběsuky - Kozlovice – Mileč - kruhový objezd Nepomuk

cyklo 2041

84

15

kruhový objezd Nepomuk – Cíl Sokolovna Nepomuk

zelená TZ

85

1

 

Pivní pochod - popis trasy:

Doporučená trasa Pivního pochodu 15.10.2021

Pivní pas s prvním razítkem získáte v pivovaru Zlatá kráva a můžete zde ochutnat tamní speciály a rovněž pasy budou k dostání  u stánku s občerstvením na nádraží ČD. Pro ty, kteří znají cesty pod Zelenou Horou, mohou zvolit  trasu dle svého uvážení na Knárovku nebo do Dvorce. Ostatním doporučujeme trasu:  Od restaurace Švejk půjdete doleva Zelenohorskou ulicí do hospůdky Na Vyskočilce (Knárovce). Po občerstvení a získání razítka půjdete lesem, okolo lesní školky pod Zelnou Horou, ke splavu zde doleva k mostu do  Kláštera do Kulturního domu. Další cesta bude náročná, vrátíte se zpět na most a zabočíte doleva při řece  na stezku Helenku a půjdete do Dvorce. Pivní razítko bude  ve stánku s občerstvením U Rottova mlýna ( klobásky, párky, pivo). Dojdeme na nádraží ČD, zde si můžete vybrat zda stánek na peronu, nově opravený hotel nebo obojí. Pro zájemce o turistické razítko IVV je nutné získat i razítko z Vrčně.  Přejděte železniční přejezd a po silnici dojdete na náves ve Vrčeni, kde je hostinec Na Faře. Stejnou cestou se vrátíte zpět ve Vrčeni můžete prozkoumat ještě Pivní pohotovost.  Od nádraží po zelené turistické značce a chodníku  půjdete do Nepomuku. V spodním sídlišti je pizzerie Goalassimo.  Přes kruhový objezd u trpaslíka dojdete na Zelenohorskou poštu-Lesák ( od18 h. -22,30h.) čeká na vás  pivo z Poličky. Nejpozději ve 23 h. musíte být v cíli v sále Sokolovny aspoň s osmi razítky v pasu. Políčka označená hvězdičkou  jsou povinná.  Za absolvování trasy získáte nálepku pochodu.  Posezení při  hudbě letos nebude a v restauracích dodržujte  platná proti covidová opatření. Budeme nabízet pivo do kelímků a využijte posezení i na zahrádkách restaurací.  Přejeme jistý krok a veselou mysl. Pohybujete se vesměs po silnicích, dejte pozor na svoji bezpečnost. Používejte reflexní prvky na oblečení a baterku. Pochodu se účastníte na vlastní nebezpečí (nikdo nám to nechce pojistit). Jde o pivní pochod, a proto podmínkou pro získání razítka je dát si v restauraci alespoň malé pivo nebo jiné občerstvení.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Náhledy fotografií ze složky Podzim pod Zelenou Horou 2019