Jdi na obsah Jdi na menu
 


ppropozice_2023--3-.jpg

Popis tras pochodu:

Trasa 11 km

 Od startu na nádraží vyjdeme po červené tur. značce vlevo k přejezdu, směrem na Tojice. V Tojicích na křižovatce

opustíme červenou tur. značku a pokračujeme vlevo po vlastním značení – cca 200m. Na rozcestí u křížku se dáme vpravo stále po vlastním značení kolem závory v lese až ke křižovatce lesních cest. (Dod záchrany PJ 020.) Zde půjdeme vlevo a po 150 m vpravo na pěšinu naučné stezky. Ta nás dovede až na vrchol Štědrý, kde je samokontrola SK1. Z vrcholu kopce sestoupíme po naučné stezce k zelené tur. značce. Dáme se vlevo a stále po zelené až do Vrčeně na náves, kde je v restauraci „Na Faře“ průběžný cíl. Od restaurace se vrátíme na zelenou tur. značku a po té dojdeme do cíle na nádraží Nepomuk.

 

Trasa 16 km

Od startu na nádraží vyjdeme po červené tur. značce vlevo k přejezdu, směrem na Tojice. V Tojicích na křižovatce

opustíme červenou tur. značku a pokračujeme vlevo po vlastním značení – cca 200m. Na rozcestí u křížku se dáme vpravo

stále po vlastním značení cca 800 m, kde u rybníčku odbočíme vpravo po vlastním značení a kolem obory dojdeme do obce Čmelíny. Pokračujeme dále po silnici do obce Víska, kterou projdeme a po silnici jdeme směrem na Kladrubce. Cca 150 m za obcí Víska odbočíme po vlastním značení na lesní cestu a dojdeme až k zelené tur. značené trase, po které se dáme vlevo směrem na Liškov. Po ZTZ dojdeme pod vrchol kopce Štědrý a po značení naučné stezky vystoupáme na vrchol kopce samokontrola SK 1. Dále pokračujeme po naučné stezce až narazíme na zelenou TZ a po té dojdeme do obce Vrčeň, kde je v restauraci Na Faře průběžný cíl. Z cíle dojdeme po zelené značce až na nádraží Nepomuk. Změněna trasa oproti propozicím.

 

 

Trasa 20 km

Od startu na nádraží vyjdeme po červené tur. značce vlevo k přejezdu, směr Tojice.Pokračujeme po ČTZ přes Mohelnici do Ppodhůří. Zde přejdeme na zelenou TZ a jdeme přes obce Kladrubce – SK 2, Liškov. Za Liškovem u můstku sejdeme ze zelené značka na vlastní značení a dojdeme na křižovatku lesních cest, za kterou přejdeme na značení naučné stezky a vystoupáme na vrch Štědrý SK 1. Z vrcholu pokračujeme stejně jako trasa 11 km přes průběžný cíl Na Faře ve Vrčeni až do cíle na nádraží Nepomuk. 

 

 

Průchozí cíl je otevřen do 15.oo hodin.

Kontakt na pořadatele: 605 308 784, 604 308 085.

Vlastní značení: Modré puntíky, modré fábory, nápisy na modrém papíru.

Vysvětlivky zkratek: ZTZ, ČTZ - zelená, červená turistická značka  
map_1.jpg

 

mapy-11.png

 

map_2.jpgmapy-16.png

 

map_3.jpg

mapy-20xx.png

Pozor od 1.5.2023 je výluka na trati Plzeň - Nepomuk a zpět. Vlaky nahrazeny autobusovou .Odkaz na výlukové jízdní řády.

 osobní vlaky:  https://www.nepomuk.cz/data/article-documents/2-f585.pdf

rychlíky:   https://www.nepomuk.cz/data/article-documents/1-f586.pdf